Čo tak všetko zahodiť a presťahovať sa na horskú chatu? Väčšina z nás si určite aspoň raz v živote pomyslela. Dobrou správou je, že atmosféru útulnej horskej chaty dokážeme navodiť aj medzi našimi štyrmi stenami, dokonca aj v centre mesta. Tu je 5 tipov, ako na to.

1. Tlmená paleta farieb
Horskej chate dominuje tlmená farebná paleta. Prevláda biela, sivá, béžová, ale aj rôzne odtiene dreva a niekedy aj tehlovočervené. Decentné farby vnesú do interiéru harmóniu a pokoj a nezaťažia zrak, ale umožnia relax a uvoľnenie.

2. Drevo v rôznych podobách
Materiál, ktorý možno na horských chatách nájsť najčastejšie, je drevo. Pokrýva podlahy, stropy a niekedy aj vnútorné steny chát. Stoly, lavice a ostatný nábytok či vybavenie sú vyrobené z dreva. Pri prenášaní klímy horskej chaty do bytu sa oplatí dbať na to, aby obsahoval drevo v rôznych podobách, najlepšie v surovej alebo odležanej forme. Dobrým príkladom sú jedálenské stoly z jedného kusu hrubo opracovaného dreva alebo konferenčné stolíky z rezaných kmeňov.

3. Umelá koža
Ďalším prvkom, ktorý na salaši nemôže chýbať, sú nadýchané zvieracie kože. Samozrejme, pri vytváraní atmosféry chaty sa oplatí kupovať kožu, ktorá je umelá a pri jej výrobe nebolo zranené žiadne zviera. V stacionárnych aj internetových obchodoch nájdete množstvo umelej kože v rôznych veľkostiach, tvaroch a strihoch. Kože môžu byť umiestnené na podlahe alebo na drevenej stoličke. Koža vyzerá zaujímavo na stene aj ako forma dekorácie.

4. Mäkké a teplé tkaniny
Pri vytváraní nášho útulného kútika nemôžeme zabudnúť na mäkké a hrejivé látky, najmä deky a koberčeky. Toto musí mať každá horská chata! O pohodlný odpočinok a krásny vzhľad interiéru sa postarajú aj vankúše.

5. Keramický riad
Nič nevystihuje rustikálny pocit horskej chaty tak ako keramika! Džbány, hrnčeky a šálky budú preto perfektným doplnkom do interiérov inšpirovaných štýlom horských chát.