Čoskoro bude jar, čoskoro budeme mať na sebe oblečenie, ktoré odhaľuje hornú časť chrbta, krk a ramená. Preto sa oplatí začať s cvičením, ktoré vyformuje tieto partie nášho tela. Ak sa pýtate, ako posilniť ruky – cviky na ruky budú skvelým nápadom. Na spevnenie skrehnutých paží, na rozdiel od zdania, stačí pár minút denne a pár cvikov.

Ako a prečo posilniť ruky?

Ukazuje sa, že ruky sú najviac zanedbávanou časťou tela. Najmä ženy najčastejšie kladú dôraz na vzhľad brucha, nôh a zadku, pričom zabúdame na tréning rúk. Ako ich posilniť a spevniť?

Ak začneme cvičiť posilňovacie cviky, vyhneme sa hromadeniu tukového tkaniva na tomto mieste.

Cviky na domáce posilnenie rúk

Závažie alebo činka sú potrebné na vykonanie poctivej série na posilnenie rúk. Činky možno úspešne nahradiť malými fľašami s vodou, alebo naplniť pieskom. Ako posilniť silu rúk? Celý tréning, ktorý pozostáva z troch cvikov, nám zaberie približne štvrťhodinu. Aby ste zaznamenali zmeny vo vzhľade ramien, je potrebné sadu opakovať 4-6 krát týždenne.

Zdvíhanie rúk dopredu

Nohy dáme na šírku ramien. Ruky s činkami v rukách sú spustené pozdĺž trupu. Potom ruky v lakťoch pomaly zdvihnite pred seba, kým nevytvoria líniu rovnobežnú s podlahou. Zároveň musíte nasmerovať ľavú a pravú ruku do strán tak, aby vytvorili tvar V. V tejto polohe musíme vydržať niekoľko sekúnd, potom sa vrátime do východiskovej polohy. Vykonajte 12-15 opakovaní.

Dvíhanie činiek nad hlavu

Činky držíme v rukách (prsty smerujú dovnútra) vo výške ramien (paže ohnuté v lakťoch). Nohy by mali byť mierne ohnuté v kolenách. Zdvihnite ruky so závažím vysoko nad hlavu, narovnajte ruky v lakťoch (mali by byť vo výške uší). Vydržte v tejto polohe niekoľko sekúnd, potom pomaly spustite ruky tak, aby boli činky na línii ramien. Potom spustíme ruky pozdĺž trupu. Cvik opakujeme 6-8 krát.

Hádzanie rúk späť

Nohy by mali byť pokrčené v kolenách, chodidlá na šírku bokov. Trup by mal byť naklonený dopredu, chrbát by mal byť rovný. Ruky s činkami v dlaniach (prsty smerujúce dovnútra) voľne visia nad povrchom podlahy. Ohýbame lakte a dvíhame ruky s činkami. Potom vrátime ruky späť a na pár sekúnd sa zastavíme, keď sú na úrovni bokov. Vraciame sa do východiskovej polohy. Toto cvičenie opakujte 12-15 krát.