Kolieskové korčuľovanie sa odporúča ako pre ľudí bojujúcich s obezitou, tak aj pre tých, ktorí by chceli vyrysovať krásne svaly. Tento mestský šport urobí vašu postavu pevnejšou a atletickejšou v relatívne krátkom čase. Kolieskové korčuľovanie – čo ponúka a aké účinky prináša?

Korčuľovanie  - aké svaly sú zapájané?

Pri korčuľovaní pracujú všetky svalové skupiny, ale predovšetkým svaly dolných končatín – hlavne kvadricepsy a gluteály. 

Kolieskové korčuľovanie vám umožní nielen získať istotu a krásne svaly stehien a zadku, ale poskytne vám aj vražedne vyrysované brušné svaly, lýtka a superlaktie. Navyše podporujete aj prácu bedrových a panvových svalov.

Kolieskové korčuľovanie — efekty

Všimli ste si niekedy vyrysované chrbty profesionálnych korčuliarov? Pri jazde intenzívne pracujú aj chrbtové svaly. Tréning prináša mimoriadne rýchle výsledky – prvé si všimnete predovšetkým na nohách a zadku. Po čase začne celá silueta pôsobiť pevnejšie a štíhlejšie.

Spaľovanie tukov a kalórií

Výhody korčuľovania na kolieskových korčuliach nemožno podceňovať. Kolieskové korčuľovanie vám umožní nielen vyrysovať svaly, ale aj zbaviť sa nechceného tuku a kalórií. V závislosti od toho, aký intenzívny je váš tréning, môžete spáliť až 700 kcal len za jednu hodinu. To je veľa a je to nepochybne jedna z najväčších výhod tohto športu.